laptop czy komputer stacjonarny

Wielu ludzi gdy zdecyduje się już na zakup komputera do domu czy firmy zastanawia się – laptop czy komputer stacjonarny?
Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Użytkownik musi sobie określić do jakich celów będzie używał urządzenie. Duża zaletą laptopa jest oczywiście mobilność. W czasach w których żyjemy jest do duży plus ponieważ ludzie często się przemieszczają i potrzebują mieć wszystko co w komputerze pod ręką. Mobilność jest bardzo ważną rzeczą. Laptop w dużej mierze będzie zatem sprzymierzeńcem studentów, gdyż Ci potrzebują swojego komputera w wielu miejscach. Bo wiadomo, że student zazwyczaj często mieszka miejsce zamieszkania, a i na uczelnie zawsze można go z łatwością zabrać. Wadą laptopa jest też to, że dużo ciężej ulepszyć go sprzętowo w porównaniu do komputera stacjonarnego. Części z powodu, że są mniejsze też muszą kosztować odpowiednio więcej więc serwisowanie takiego sprzętu wiąże się z większymi kosztami.
Komputer stacjonarny będzie idealną opcją dla ludzi którzy nie potrzebują przemieszać się ze swoim sprzętem. Tutaj potrzeba będzie dokupienia odpowiedniego biurka by móc komfortowo korzystać z komputera. Komputer stacjonarny zatem używany jest przez osoby starsze które nie potrzebują duże mobilności sprzętu ponieważ służy on im do tego by porozmawiać z dziećmi przez internet, opłacić rachunki czy ogólnie przejrzeć aktualne informacje. Oczywiście największą grupą odbiorców komputerów stacjonarnych są gracze. Oni potrzebują dużej mocy podzespołów i w porównaniu do laptopów w tym wypadku jest o wiele taniej. Można też w łatwy sposób ulepszać swój sprzęt co daje dodatkowe możliwości. Do komputera stacjonarnego konieczne będzie dokupienie monitora.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *